تخریب و احیاء اراضی طبیعی- رعایت اصول اخلاقی نشریه برای داوران
رعایت اصول اخلاقی نشریه برای داوران

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1402/6/6 | 
از کلیه داوران محترم نشریه درخواست می‌شود زمانی که برای اولین بار وارد پروفایل داوری خود می‌شوند اطلاعات شخصی به‌ویژه وابستگی سازمانی، شناسه ارکید، زمینه‌های داوری و همچنین اطلاعات حساب بانکی خود را به دقت تکمیل نمایند.
چنانچه مقاله ارسال شده به داوری در تخصص شما نیست یا فرصت انجام داوری را ندارید حتماً اطلاع‌رسانی کنید و در صورت امکان چند داور جایگزین معرفی نمایید.
در زمان داوری مقالات به سوالات فرم داوری پاسخ دهید و اگر روی متن مقاله کامنتی می‌گذارید مطمئن باشید که اسم شما در کامنت‌ها مشهود نباشد. برای این کار در تنظیمات نرم‌افزار word نام خود را تغییر دهد. مسیر تغییر نام در word:
 
OptionsGeneralPersonalize your copy of Microsoft OfficeUser name

رعایت اصول اخلاقی نشریه برای داوران

پذیرش مقالات: داوران به سردبیر و اعضای هیأت تحریریه در اتخاذ تصمیم برای پذیرش و یا رد مقاله کمک نموده و از طریق ارسال اصلاحیه به نویسندگان در ارتقاء مقاله آن‌ها سهیم می‌باشند.

حق امتناع و عدم پذیرش: امتناع و رد درخواست ارزیابی یک مقاله بر حسب زمان و یا موقعیت ضروری و لازم است. داوری که احساس عدم صلاحیت کافی برای قضاوت در مورد مقاله پژوهشی می‌کند، باید از ارزیابی مقاله امتناع کند.

محرمانه بودن: داوران باید به محرمانه بودن فرآیند ارزیابی احترام بگذارند و نباید اطلاعات مربوط به مقاله را بدون اجازه مکتوب نویسنده در اختیار شخصی غیر از سردبیر بگذارند.

عدم سوگیری: داوران باید مقالات را به‌طور عینی، بی‌طرف و عادلانه ارزیابی کنند. داوران باید از سوگیری‌های شخصی در توصیه‌ها و قضاوت‌های خود اجتناب کنند.

منابع: از داوران درخواست می‌شود منابعی را که نویسنده به آن‌ها ارجاع داده شناسایی و بررسی نمایند. هرگونه نتیجه‌گیری یا بحثی که پیش از این مطرح شده باشد باید همراه با منبع ذکر شود. همچنین داوران باید در صورت مشاهده هر گونه شباهت یا هم‌پوشانی بین اثر ارسالی و مقاله‌ای دیگر مراتب را به سردبیر اطلاع دهند.

تضاد منافع: داوران نباید از اطلاعات یا ایده‌هایی که طی فرآیند ارزیابی به‌دست آورده‌اند در جهت منافع شخصی استفاده نمایند. همچنین داوران باید از ارزیابی مقالاتی که از دید آن‌ها مشمول تضاد منافع اعم از منافع مشترک مالی، سازمانی، شخصی و یا هرگونه ارتباط یا پیوندهای دیگر با شرکت‌ها، نهادها یا افراد مرتبط با مقالات است، امتناع کنند.
مدت زمان داوری مقاله از زمان تایید اولیه ۱۴ روز می باشد. خواهشمند است داوری در زمان مقرر انجام شود. در صورتی که پس از تایید اولیه به هر دلیل امکان داوری مقاله میسر نیست، بلافاصله با ایمیل نشریه مکاتبه کنید تا از داور جایگزین استفاده شود.
 -
در داوری های واصل شده در بایگانی مقالات، در اکثر موارد چکیده انگلیسی ویرایش و اصلاح نمی شود. لطفا در زمان داوری حتما نوع نگارش چکیده انگلیسی مدنظر گرفته شده و اصلاحات لازم داخل متن مقاله لحاظ شود. اگر چکیده انگلیسی نیاز به بازنویسی دارد، در فرم ارزیابی و متن مقاله درج شود.


در ضمن بدین وسیله از همکاری های بی دریغ و مثال زدنی داوران محترم نشریه در خصوص داوری ان لاین و ارسال آن در زمان مقرر، صمیمانه قدردانی می گردد. بی شک بدون همکاری های انجام شده، چاپ به موقع مقالات میسر نبود.
خواهشمند است در صورت دارابودن شماره حساب بانک تجارت، شماره حساب، نام شعبه و کد شعبه را و شماره ملی خود را یه ایمیل مجله journal_sanruyahoo.com  اعلام فرمایید. درضمن در صورت دارابودن حساب در بانک های دیگر، شماره شبا را اعلام نمایید. (شماره شبا شماره ۲۴ رقمی است که در صورت دریافت، از هر بانکی می توان به حساب مربوطه مبلغی ارسال شود).


 
نشانی مطلب در وبگاه تخریب و احیاء اراضی طبیعی:
http://drnl.sanru.ac.ir/find-1.102.73.fa.html
برگشت به اصل مطلب